piątek, 22 marca 2013

Wieniec z papieru

Kiedy byłam w Niemczech na jednej z wystaw sklepowych zobaczyłam ciekawą dekorację- wieniec wykonany z gazety lub kartek starej książki. Po powrocie do domu postanowiłam zrobić podobną dekorację. I tu pojawił się problem... nie mam ani jednej książki, którą mogłabym zepsuć :( Ale od czego mam "Biedronkę" ... wyniosłam ze sklepu pół kilo makulatury  w postaci ulotek :)

Potrzebne materiały:
- gazety/ulotki/książka
- klej (polimerowy)
- kółko z kartonu
 
Na początku wykonujemy ruloniki z gazet. Będą potrzebne 3 długości (najdłuższe na zewnątrz, krótsze do wewnątrz)


Ruloniki przyklejamy do kartonowego kółka


Dość niezdarnie ułożona pierwsza warstwa :)


Teraz przyklejamy trochę krótsze ruloniki.
Trzecią i ostatnią warstwę stanowią najkrótsze ruloniki. 
Na środek możemy przykleić drugie kółko albo kokardkę.

wersja I - słoneczko

Dla mojego dziecka zrobiłam wieniec "słoneczko" i tu wszystkie ruloniki mają jednakową długość. Całość pomalowałam złotą farbą i oprószyłam brokatem.



Wersja II - bardziej ozdobna

 Tu ruloniki mają różną długość:



Na środek przykleiłam kółeczko z kartonu, oprószyłam je brokatem


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz